خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی مباني نظری طراحي در معماری

   تعدادبرگ: 40 اسلاید   قیمت: 15000 تومان     تعدادمشاهده  58


پاورپوینت بررسی مباني نظری طراحي در معماری

فهرست مطالب

مقدمه
مباني نظري طراحي
بررسي فضا در معماري
هماهنگي فرم و عملكرد
نور و حركت
ريتم موسيقي فضا
كل و جزء
خصوصي عمومي
ايستايي و پويايي فضا
كمپوزيسيون
مقياس و تناسبات
محصور كردن فضا
فضاهاي متباين
رنگ
نقاط عطف
نتيجه گيري
فهرست منابع

فضاي باز در معماري سنتي ايران در دو مقياس مطرح مي شود. اول فضاهاي باز بزرگ كه بيشتر جوابگوي تجمع هاي بزرگ، تشريفات مذهبي و نظامي .... بوده است و دوم فضاي باز كوچك، كه بيشتر در رابطه با كاربردهاي روزمره در بناهاي كوچك و غالبا مسكوني متداول بوده و معمولا" مكمل فضاي زندگي در بخش سرپوشيده محسوب مي شده و هماهنگي خاصي را در فضا پديد مي آورده است .
با بررسي چند مثال از بررسي معماري ايراني در مي يابيم كه فضاهاي باز از مدلها و تناسب خاصي تبعيت مي كنند كه درالقاء احساس محصور بودن فضا يا عكس آن مؤثر است .
فضاي نيمه باز
حد فاصل بين فضاهاي بسته و باز محاط بر آن در يك بررسي تحليلي مي تواند به عنوان فضاي ارتباط دهنده اين دو شناخته شود. مجموعه عناصري كه كاربرد اصليشان جدا نگه داشتن فضاي باز از فضاي سرپوشيده بنا محسوب مي شود، تحرك فضايي قابل ملاحظه اي را در كار تلفيق فضاي داخلي و خارجي به عهده دارند. بهترين مثال اينگونه فضاها در معماري سنتي «ايران » است .
ايوان
يكي از عناصر شاخص معماري ايراني ايران است و از آن جهت كه در محدوده آن و جايگزيني اش در بنا، امكانات تغيير شكلهاي گوناگوني وجود دارد عضو قابل توجهي است . دليل اصلي و اوليه خلق ايران را مي توان در نياز و جوابگويي به يك فضاي واسطه با فراهم آوردن امكان مكث و توقف در حين گذشته از فضايي باز به فضاي بسته و يا بالعكس تصور كرد. البته ايران به پاره اي عملكردهاي جنبي نيز جواب مي دهد.
به خصوص با توجه به شرايط اقليمي، مانع از تبادل سريع حرارت از داخل به خارج (در فصول سرد) و از خارج به داخل (در فصول گرم ) مي گردد. ايوان در كاربردهاي مختلف شكل و ابعاد متفاوتي به خود مي گيرد و به عنوان حد فاصل نيازهاي كاربردي فضا و تزيين و تقويت غناي شكلي فضا ترسيم مي گردد.
فضاي بسته
در معماري سنتي ايران فضاي بسته بيشتر در جوابگويي به نيازهاي كاربردي قابل لمس عرضه مي شود. نظم دادن به فضاي داخلي از فاكتورهاي زياد و متفاوتي تبعيت مي كند. پيروي از سلسله مراتب و روابط موجود بين فرد و گروه و مسايل زيست محيطي از قبيل نور، تهويه و.... شرايط كالبدي شهر و بسياري از موارد ديگر در خلق تركيب حجمي يك فضاي بسته دخالت دارند. در مجموعه فضاهاي بسته معماري سنتي، هميشه نقطه يا نقاطي به عنوان قلب و مسير يا مسيرهايي به عنوان محور فضايي قابل تشخيص است . اين محورهاي فضايي شخص را از بدو ورود به فضا هدايت مي كنند و در قسمت آخر به قلب (قطب ) بنا مي رسانند.
فضاي معماري سنتي در طول حركت شخص در فضا، تغيير شكل فضاي معماري را به گونه اي مطرح مي كند كه از آنچه شخص يك لحظه بعد در پيش روي خواهد داشت مطلع بوده و شناخت داشته باشد. اين عمل نه تنها از معرفي فضايي، بلكه از طريق ارايه عناصر معرف كه در طول مسير حركت قرار گرفته صورت مي پذيرد.
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
مباني نظری طراحي در معماری ,پاورپوینت بررسی ,مباني نظري طراحي ,بررسي فضا در معماري ,هماهنگي فرم و عملكرد ,نور و حركت ,ريتم موسيقي فضا ,كل و جزء ,خصوصي عمومي ,ايستايي و پويايي فضا ,كمپوزيسيون ,مقياس و تناسبات ,محصور كردن فضا ,فضاهاي متباين ,رنگ ,نقاط عطف ,نتيجه گيري ,فهرست منابع , ,فضاي باز در معمار,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی نقش تخیل و تمثیل در طرح های معماری
پاورپوینت بررسی ضرورت و اهميت ایمنی در ساختمانهای مسکونی
پاورپوینت بررسی و تحلیل تقارن در معماری
پاورپوینت بررسی زمان و مسیر در معماری
دانلود,پاورپوینت ارگونومي و اهميت آن در جامعه ( Ergonomy ),pptx
دانلود,پاورپوینت تناسبات در معماری,pptx
دانلود,پاورپوینت رياضي در معماري,pptx
دانلود,پاورپوینت گرافيك سه بعدي,pptx
دانلود,پاورپوینت فرم در معماري,pptx
دانلود,پاورپوینت ارگونومي كاربردي (اصول مهندسی انسانی),pptx
دانلود,پاورپوینت هندسه ترسیمی,pptx
دانلود,پاورپوینت دایره در معماری,pptx
دانلود,پاورپوینت نقطه در معماری,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی معماري مدرن و معماري پرش كيهاني ,pptx
دانلود,پاورپوینت هندسه معماری مکان ریاضی زمان,pptx
دانلود,پاورپوینت هندسه نااقليدسى و نسبيت عام اينشتين,pptx
دانلود,پاورپوینت ارتباط هندسه موسیقی معماری,pptx
دانلود,پاورپوینت مركز سطح ,pptx
پاورپوینت بررسی خطوط و سطوح در معماری
دانلود,پاورپوینت تناسبات طلايي در هنر و معماري ,pptx

Text/HTML
 
شما باید در حالت ویرایش باشید تا بتوانید متن را ویرایش کنید.

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد