خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود پاورپوینت بررسی کامل رنگ فضا مکان معماری

   تعدادبرگ: 120 اسلاید   قیمت: 10900 تومان     تعدادمشاهده  27


بررسی کامل رنگ فضا مکان معماری
بررسی کامل رنگ فضا مکان معماری
 
رنگ در معماری
 
مقدمه
 
اگر تشخیص رنگ را به عنوان بخش فرعی از حس بینایی به حساب بیاوریم، این دلیل نبود آگاهی ما از اهمیت تشخیص رنگ است. هر چند آزمایشات به اثبات رسانده که برای تشخیص موقعیت در فضا و بازشناسی اجسام، فرم نقش مهمتری نسبت به رنگ دارد. ولی این قاعده تعمیم ندارد. مثلاٌ برای بچه ها در سنین معینی رنگ نقش مهمتری نسبت به فرم دارد. همچنین شخصیت فردی و وضع روانی افراد نیز در این آزمایش مؤثر بوده است. افراد سرحال به رنگ توجه داشتند و کسانی که دچار افسردگی بودند به فرم، افرادی با شخصیت برونگرا بیشتر به رنگ توجه داشتند و افراد درونگرا به فرم شکل شماره ( ۱ ).
 
بر اساس این تصویر در احجام پیچیده رنگ نقش مهمتری نسبت به فرم دارد و در احجام ساده فرم نقش مهمتری دارد.
 
تقابل میان رنگ و فرم
 
یک دایره همیشه یک دایره است اما رنگ بستگی مستقیم به وضع نور دارد، دو تصویر مقابل را باهم مقایسه کنید.از نمونه های دیگر می توان به ” تاج محل ” اشاره کرد که با سنگ مرمر سفید رنگ کار شده است، ولی در طول روز رنگهای مختلفی به خود می گیرد، در طلوع آفتاب رنگ سرخ، ظهر رنگ سفید، بعد از ظهر رنگ زرد، عصر کبود و در نور ماه رنگ خاکستری به خود می گیرد.علاوه بر نور، رنگ محیط نیز بر ادراک رنگمایه تأثیر دارد، یک شکل آبی رنگ روی زمینه سبز اثر دیگری نسبت به همان رنگ روی زمینه قرمز دارد.
اثرات روانی رنگها در معماری
 
رتگهای متفاوت هر کدام دارای اثرات ویژه بر روی بیننده هستند. این اثر بیش از هر چیز تابع عامل زیر است.
 
(۱مکانی که رنگ در آن بکار رفته : آبی آسمان بر فراز قله های پوشیده از برف برای ما رنگی دلپذیر است، اما همان آبی در خانه بسیار سرد عمل می کند.
 
(۲فرهنگ منطقه : رنگ زرد در چین رنگ پادشاهان بوده و نماد قدرت و هوش فوق العاده می باشد.
 
(۳عوامل اجتماعی : نظر یک جراح در مورد رنگ قرمز با نظر یک تاجر شراب بسیار متفاوت خواهد بود.
بررسی مکان در معماری :
 
مکان ، جا یا قسمتی ازیک  فضا است که از طریق عواملی همچون : بستر طرح ، محیط و پیرامون ، طبیعت ، تاریخچه جا ، فرهنگ و آداب و رسوم منظقه ، نمادها ،آستانه ها که در آن قرار دارند صاحب هویتی خاص شده است .
 
تفاوت مکان و فضا در این است که فضا جا به جا می شود اما جا به جایی مکان امکان ندارد .
 
نوربگ شولتس می گوید : « از همین رو ، خاصیت وجودی ساختمان این است که یک جا را به یک مکان تبدیل میکند و این یعنی به فعل درآوردن محتوای بالقوه محیط .
 
شخصیت یک مکان ممکن است از طریق عوامل گوناگی نقش پذیرد . مهمترین نقشرادر این میان ، تقابل با محیط ، به عهده دارد : یعنی تقابل های توپولوژیک ، فرم ، جنس و رنگ .همچنین یک مکان ممکن است درارتباط بایک رویداد خاص دارای ارزش فوق العاده ای شود .
 
برای مثال مرتع روتلی درسوئیس ، نماد آزادی است . عکس این مطلب نیز ممکن است اتفاق بیافتد ، یعنی یک مکان بر اساس مشخصه های نمادین انتخاب شود.
 
در این مورد می توان از فنگ شوی نام برد. فنگ شوی یا تعلیمات آب وباد مجموعه قوائدی بوده که بر اساس آن در چین قرون پنجم تا سوم پیش از میلاد محل احداث ساختمان یک خانه را مشخص می کرده اند . فنگ شوی بر سه نظریه بنیان گذاری شده است : نظریه یین و یانگ ، دانش پنج عنصر ، دانش ارتباطات بین نظام خرد ونظام کلان . محل ساخت بنا ، حتی قرار دادن یک میز یا تخت براساس این ها تعیین می شد . برای نمونه ترجیح میدادند ساختمانی که برای پسر مزدوج خانواده ساخته میشود درشرق ساختمان های موجود خانواده باشد . زیرا خورشید از شرق طلوع می کند ، شرق جهت« یانگ » روینده و جهت بهار است پس به همین دلیل بود که خانواده در آرزوی فرزندان فراوان ، مکانی در شرق برای این بنا درنظر می گرفت .
 
در ذهن خود هر چیز را در ارتباط با محیطش در نظر می گیریم و اغلب نه تنها آن را با محیط ، بلکه دقیقاً با یک مکان خاص می سنجیم .
 
رودولف آرنهایم در این مورد مثالی ذکر می کند : « وقتی شاهد برداشتن یک مجسمه از روی پایه اش هستیم که آن را برای تعمییرکردن می برند ، این منظره برای ما به ترتیب یک حالت نا آرامی توأم با توهین یا حتی همراه با تهدید ایجاد می کند . نگاه کردن به یک ساختمان با ارزش که آن را از محل خود حرکت می دهند یا بهجای دیگر منتقل وبازسازی می کنند احساس گیج کننده به وجود می آورد » .
بررسی کامل رنگ فضا مکان معماری


کلمات کلیدی مرتبط:
بررسی کامل رنگ فضا مکان معماری ,بررسی کامل رنگ فضا مکان معماری , ,رنگ در معماری , ,مقدمه , ,اگر تشخیص رنگ را به عنوان بخش فرعی از حس بینایی به حساب بیاوریم، این دلیل نبود آگاهی ما از اهمیت تشخیص رنگ است. هر چند آزمایشات به اثبات رسانده که برای تشخیص موقعیت در فضا و بازشناسی اجسام، فرم نقش مهمتری نسب,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی زیباشناسی سازه در معماری معاصر جهان
پاورپوینت بررسی اصول کلی و مراحل شکل گیری پروژه و روند طراحی معماری
پاورپوینت بررسی مبانی نظری معماری فرآیند طراحی
پاورپوینت بررسی نگرش های ادراکی به فضای معماری
پاورپوینت بررسی مبانی نظری طراحی معماری موزه هنر
پاورپوینت بررسی حس فضا و حس مکان در معماری هزاره سوم
پاورپوینت بررسی اصول کلی و روند طراحی معماری
پاورپوینت بررسی اصول کلی روانشناسی محیط در طراحی معماری
پاورپوینت بررسی مبانی نظری طراحی در معماری
پاورپوینت بررسی معماری ارگ حلب
پاورپوینت بررسی نورپردازی داخلی ساختمان
پاورپوینت بررسی سیرکولاسیون در معماری
پاورپوینت بررسی روانشناسی رنگها در معماری
پاورپوینت بررسی ادراک محیطی در معماری ، روانشناسی محیط در معماری
پاورپوینت بررسی عناصر مفهومی و بصری در معماری
پاورپوینت بررسی معماری گره چینی در معماری
پاورپوینت بررسی کلیات و اصول هندسه فراکتال
پاورپوینت بررسی استفاده و کاربرد نور طبیعی در ساختمان
پاورپوینت بررسی نورو ساینس ، علوم اعصاب در معماری
پاورپوینت بررسی نگرش فرهنگی اجتماعی در مبانی نظری معماری

Text/HTML
 
شما باید در حالت ویرایش باشید تا بتوانید متن را ویرایش کنید.

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد
older wife fucks young cuckold husband (camster) yoga asanas sex xnxx horny blonde is fingering her pussy when black boyfriend comes to fuck burqa doggy style xxx sexy photos and videos beautiful water babe caleb gets fucked his girlfriend resident 4 cock hungry ebony babe in fishnet gets anally fucked curved limp small dick popping out of the window full nelson asa akira