خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت: روش های پیش تنیدگی و کاربرد آن ها

   تعدادبرگ: 57   قیمت: 8000 تومان   حجم فایل: 23174 kb  تعدادمشاهده  31


چکیده پاورپوینت:
پیش تنیدگی روشی است برای مقاوم سازی بتن یا مواد دیگر که توسط رشته‌های فولادی با مقاومت بالا و یا میلگردها انجام می‌شود.
کاربرد پیش تنیدگی در سازه‌های پارکینگ ها، ساختمان(آپارتمان ها) و در دفاتر کار، دال های بتنی روی زمین، پلها و ورزشگاه ها، حفاری‌های سنگ و خاک، تانک های ذخیره آب و مواد شیمیایی و ... می‌باشد که در ادامه به مباحث مربوط به پیش تنیدگی پرداخته خواهد شد.    
پیش تنیدگی عبارتست از ایجاد یک تنش ثابت دائمی و به اندازه لازم در یک عضو  بتنی بطوریکه در اثر این تنش مقداری از تنش های نا شی از بار مرده وزنده در این عضو خنثی گردد ودر نتیجه ظرفیت باربری عضوافزایش یابد.
در واقع نیروی فشاری مورد نیاز در بتن پیش تنیده توسط کشش در فولاد با مقاومت بالا تولید می شود؛ فولاد می تواند قبل یا بعد از بتن ریزی کشیده شود. چنانچه فولاد قبل از بتن ریزی کشیده شود به آن پیش تنیدگی و چنانچه فولاد بعد از بتن ريزی کشیده شود به آن پس تنیدگی گفته می شود.  
به طور کلی عمل خنثی نمودن تنش ها ویا متعادل نمودن بارها را اساس طراحی اعضای پیش تنیده می توان دانست. اگر نیروی فشاری مشخصی را از دوطرف به یک قطعه یا تیر وارد بیاوریم می توان تنش کششی را در پائین عضو کاهش داد و یا به کلی آنرا خنثی نمود و تبدیل به تنش فشاری کرد که این اعمال نیرو تعادل بارهای خارجی  می باشند.
در سازه های بتن معمولی، اعضای بتنی از قبیل تیرو ستون و دال سقف شامل بتن و آرماتور هستند که در این اعضا، بخشی از بتن تحت نیروهای فشاری و بخش دیگر آن به همراه آرماتور ، تحت نیروهای کششی قرارمی گیرند.
 
فهرست مطالب پاورپوینت:
چکیده
مفهوم پیش تنیدگی
مزایای معماری
مزایای سازه ای
مزایای اقتصادی
روش های پیش تنیدگی
روش پیش کشیدگی
روش پس کشیدگی
انواع روش های پس کشیدگی
سیستم غیرچسبنده تک رشته
سیستم چسبنده مسطح چند رشته
سیستم چسبنده دایره ای(مدور) چند رشته ای
مقایسه سیستم های چسبیده و نچسبیده
سیستم های نچسبیده
سیستم های چسبیده
مراحل اجرای دال های پس کشیده باروش نچسبیده
قالب بندی
آرماتوربندی
نصب کابل ها و مهارهای انتهایی
نصب(Chair )ها و تامین پروفیل کابل ها
بتن ریزی
عملیات کشش
عوامل رشد سریع سیستم پس کشیدگی
مراحل اجرای دال های پس کشیده باروش چسبیده
مراحل اجرای پیش تنیدگی
مزایای پیش تنیدگی
کاربردهای پیش تنیدگی
مشخصات فنی سقف های پیش تنیدگی
اعضای ضروری در پیش تنیدگی
مقالات خارجی
ترجمه مقاله به طور خلاصه
 


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود پروپوزال معماری, رساله روش های پیش تنیدگی, رساله روش های پیش تنیدگی, رساله مرکز تحقیقات, رساله روش های پیش تنیدگی, رساله روش های پیش تنیدگی, رساله پایان نامه معماری, روش های پیش تنیدگی, روش های پیش تنیدگی, سایت معماری, روش های پیش تنیدگی, مطالعات روش های پیش تنیدگی, مطالعات روش های پیش تنیدگی,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت ایمنی در ساختمان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد